skip to Main Content
TELEFON:+90 332 236 17 09 TELEFON:+90 505 487 34 89 E-MAIL:nizamosgb@gmail.com
Yeni Normalde Iş Sağlığı Ve Güvenliği Hiç Olmadığı Kadar önemli Olacak

Yeni normalde iş sağlığı ve güvenliği hiç olmadığı kadar önemli olacak

Pandemi sonrası reklam setlerinde, yeni iletişim ve davranış şekilleri oluşuyor.

COVID-19’un etkilerini hala hissettiğimiz ve yeni sürece hep birlikte adapte olmaya başladığımız bu dönemde WPP, iş ortakları ve müşterileri için önemli bir online etkinlik daha düzenledi. WPP Akıllı Çözümler Platformu’nun yeni serisinde konu reklam çekimlerinin COVID-19 sonrası geçireceği dönüşüm, reklam setlerindeki yeni iletişim ve davranış şekilleri oldu.

İstanbul – Haziran 2020 – COVID-19 sonrası reklam çekimlerinde yeni normallerin nasıl olacağı merak ediliyor. Bu konuda sektör için birçok belirsizlik alanı var. “Reklam filmi çekimlerinde hangi sağlık önlemleri alınacak, sette bulunabilecek kişi sayısında sınırlama var mı” gibi birçok soru cevabını beklerken, bu kritik konu başlıkları WPP’nin online etkinliğimde tartışmaya açıldı.

26 Haziran Cuma günü düzenlenen, konunun uzmanlarının görüş ve öngörülerini aktardığı etkinliğe, sektörün önemli oyuncularından 4129 Grey, Wunderman Thompson, Motion Content Group ve Hogarth’in yanı sıra Reklam Yapımcıları Derneği de katıldı.

Hogarth Istanbul Genel Müdürü Tevfik Şems Naipoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte konuşmacı olarak Wunderman Thompson Yaratıcı Yönetmeni Sami Basut, 4129Grey / Ajans Prodüktörü Gülşah Batıbeki, Motion Content Group Genel Müdürü Sinan Turan, Autonomy / Reklam Yapımcıları Derneği Başkanı Berent Baytekin ve Reklam Yapımcıları Derneği Hukuk Danışmanı Av. Burhan Gün yer aldı.

Yaşam, tüketim ve iş yapış alışkanlıklarımızın yeniden belirlendiği bu yeni düzenle ilgili “yeni normal”leri tartışmaya açan WPP, “Akıllı Çözümler Platformu”nu ilk serisi Nisan ayında gerçekleştirmişti. WPP, bu ufuk açıcı etkinlikleri düzenlemeye devam etmeyi hedefliyor.

 

Etkinlikte mevcut durum, reklam çekimlerindeki yeni normaller ve işin geleceğine ilişkin öne çıkan noktalar şunlar oldu:
– 2019’daki toplam seyirci sayısı toplam 60 milyon. 2020’de sinemaların kapanış tarihi olan 16 Mart’a kadar 16 M seyirciye ulaşıldı.Sene sonunda ulaşılacak toplam seyirci sayısı öngörüsü ise 24 M. Yüzde 60’a yakın küçülme bekleniyor. 1 Temmuz’da sinemaların yarısı açılacak. Almanya ve Güney Kore gibi sinemaları daha erken açan ülkeler de benzer sıkıntıları yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top